ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
  תום שפירא, הארץ, על הקסטה השחורה
   
  אסירים, שיכורים ונערות הפקר בספר הזמר החדש 
  ספרם החדש של תמר ז"ל ועמוס רודנר הוא המשכו הישיר של הספר "זמר'ל", ובו שירי יהדות מ'תחתית החבית'
  יעקב בר-און עם צאת הספר
   ממזמר'ל 
   
   
   אולי עוד תצמח מהקורונה תנועת חסידות חדשה
  בין לימוד תורה בתנועת המקויה היפנית לעיסוק בשבת דרך זן־בודהיזם, המשורר הרב אלחנן ניר מחפש עניין באזורים "הרחוקים, ללא נקודות ההשקה"
   • לרגל צאת ספר שיריו גוף שנתת בי , הוא מספר על הקיום החדש שהולידה המגיפה ועל חילופי הדורות בציונות הדתית 
   
  קווים לדמותו של המוח הישראלי
  גמיש אך מבורדק, חכם אך רגשי - ואיינשטיין דווקא היה גאה בו. פרופ' גד יאיר מפענח בספרו החדש את המוח והחשיבה הישראליים, ומסביר למה מדעניות ישראליות נחשבות בעולם ל"סופר וומן" ולמה האקדמיה שלנו היא בסך הכול "פייק אקדמיה"
  רן בן-נון עם צאת הספר המוח הסורר- הזמנה לפגישה עם המדע הישראלי' של גד יאיר.  
   
   רציתי להשמיע את קולם של הסובלים מאלימות
  בלצאנו על הסיפור שמאחורי ספרו ועל איטליה בימי הקורונה. ראיון עם
   מארקו בלצאנו שספרו לא אזוז מכאן ראה אור לפני מספר שבועות
   
   
   
  יצירת מופת מכשפת, שמהדהדת את סבלן של נשים העוברות התעללות באשר הן
  תמר רותם על  קוֹרִיגדוֹרָה מאת גֵייל ג'ונס 
   
  שירה צלולה ומדוייקת כל כך
  שירה המבוססת על איפוק, אנדרסטייטמנט, איזונים פנימיים עדינים, מידה נכונה וצניעות.
   
  אלי הירש על
  שאשה אינה אלוהים, ספר השירים של רוחמה וייס
   
  מתי יונח לך ארצי, ארצי העשנה — שנתיים אחרי מות חיים גורי, ספר חדש
  שנתיים אחרי מותו של חיים גורי השלימו אשתו ושלוש בנותיו את הוצאת ספר שיריו האחרון, אל המקום האחר, והן מספרות על לבטי העריכה ועל החיים עם האדם המורכב שידע בעל פה אינספור שירים ושכתב על עצמו: "אני מלחמת אזרחים"

  כתבה של גילי איזיקוביץ
   

   
  להמלצות נוספות >>


  תמרה  / יוסף בר-יוסף

  "תמרה היתה אהבת נעורי ובת זוגי הראשונה. היום היא גיסתי. זמן לא רב אחרי שנישאה לאפרים התחתנתי עם רננה, אחותה, ומאז, כבר עשרים שנה, אני אורח קבוע בבית שלהם". כך נפתח 'תמרה', הרומאן החדש של יוסף בר-יוסף, ובמרכזו סיפור חייהן של שתי המשפחות, החל ממשפטו ומאסרו באמצע שנות ה-50 של מוסיק, קצין המשטרה הבכיר, אביהן הנערץ והאהוב של תמרה ושל רננה, ועד לחגיגת ליל העצמאות של שנת 1975, כאשר מצטרף אליהם האלוף הידוע במילואים, שיודע את האמת ה"אמיתית" שמאחורי ההפתעה של מלחמת יום הכיפורים, וסוחף אחריו את תמרה אל עומק הבאר הנטושה.

  בדומה לשני הרומאנים הקודמים של בר-יוסף, 'לא בבית הזה' (הספריה החדשה, 2007) ו'למי אכפת מחלומות' (זמורה-ביתן, 2009), שהתקבלו בהתלהבות, גם 'תמרה' עוסק ביחסי הורים וילדיהם, בעניינים של חרפה וכבוד ואהבה, וגם במוזיקה, הרבה מוזיקה. אבל הפעם מדובר ברומאן חברתי אקטואלי יותר. הוא נוגע בכמה מן העצבים הנסתרים בהווייתה של הנפש הישראלית, ואפשר לומר של הישראליוּת בכלל, ובעיקר בגילויים של התשוקה ו/או היוהרה לגעת בנשגב, שנדמה שכל גיבורי הרומאן מבורכים בה או נגועים בה, והיא נגלית לנו לעתים כשהיא בוראת יופי וגדולה ולעתים כשהיא הרסנית. איכויותיו הספרותיות של הרומאן, וטווח ועומק הנושאים שהוא עוסק בהם, מעמידים את מחברו בשורה הראשונה של הסופרים הישראלים.

  הסיפורת של בר-יוסף פשוטה לכאורה, מספרת סיפור מתח פסיכולוגי-קיומי בשפת בני אדם ובטון דיבורי. זוהי סיפורת דיאלוגית, "מכניסת אורחים" וידידותית לקורא. אבל עם זאת היא גדושת סתירות, משופעת באפקטים קומיים, שנונה ואפילו נשכנית.

  'תמרה' הוא הרומאן הבשל ביותר של יוסף בר-יוסף, חתן פרס ישראל ומחזאי מוערך בארץ ובעולם. הוא מענג ומצחיק, מנסח שורת מצבי יסוד בחיינו כאן ועכשיו, אבל גם מציב מול פנינו, כשאנחנו לא מוכנים, מראה מלוטשת. הרומאן ראה אור בשיתוף הוצאת כנרת זמורה-ביתן, בעריכת יגאל שוורץ.   ׳תמרה׳ הוא הרומאן הבשל ביותר של יוסף בר-יוסף, חתן פרס ישראל ומחזאי מוערך בארץ ובעולם. הוא מענג ומצחיק, מנסח שורת מצבי יסוד בחיינו כאן ועכשיו,אבל גם מציב מול פנינו, כשאנחנול א מוכנים, מראה מלוטשת.
  ניצן קידר, חדשות אונו, נוב' 2010
  תמרה, בדומה לרומנים שקדמו לו, עוסק ביחסי הורים וילדיהם, בעניינים של חרפה וכבוד ואהבה, הרבה אהבה, וגם במוזיקה, הרבה מוזיקה. אבל הפעם מדובר ברומן חברתי אקטואלי יותר. הוא נוגע בכמה מהעצבים הנסתרים בהווייתה של הנפש הישראלית, ואפשר לומר של הישראליות בכלל, ובעיקר בגילויים של התשוקה ו/או היוהרה לגעת בנשגב, שנדמה שכל גיבורי הרומן מבורכים בה או נגועים בה, והיא נגלית לנו לעתים כשהיא בוראת יופי וגדולה ולעתים כשהיא הרסנית.

  יורם מארק-רייך, ידיעות חיפה, אוק' 2010  קישורים

  הגיבור והמספר בארבע עיניים
  ברומן "תמרה" מתאר יוסף בר יוסף גיבור המבקש להבין את עצמו דרך פענוח דמותה של אהובת נעורים. בעלילה מופלאה שנוטה לעיתים להפרזות, דמות הגיבור והמספר הופכות לאחת

  טוויסט בעלילה
  יוסף בר יוסף, חתן פרס ישראל לתיאטרון, זנח בשנים האחרונות את המחזאות לטובת הספרות • בראיון עימו, לרגל צאת ספרו החדש "תמרה", הוא מגלה כי כל הרומנים שלו העלו אבק שנים כמחזות לא גמורים, וכי המעבר לפרוזה היה לו מובן מאליו

  מכה בקורא ההמום
  בר יוסף...מכה ללא רחם בקורא ההמום, נוכח הטקסט הניסיוני מצד אחד, לטקסט מהוקצע ומהודק שנשלט ע"י סופר מחונן מבטן ומלידה. שליטתו בשפה העברית, מעניקה לנו ראיה שונה וחדשה, ואנו טועמים טעימה ממה שיכול וצריך להפוך בקלות, לאחד הספרים היותר טעונים, ובעיקר היותר מוצלחים שנכתבו כאן בשנים האחרונות.  ספריו באתר
  :

  לא בבית הזה
  שם ספר:  תמרה
  מחבר/ת:  יוסף בר-יוסף
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  בשיתוף הוצאת:  כנרת זמורה-ביתן מוציאים לאור
  סדרה:  הספריה החדשה
  עורך/ת:  יגאל שוורץ
  מספר עמודים:  223
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-3819
  מועד הוצאה לאור:  2010

  מחיר :  89 
  מחיר באתר:  62 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור