ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
   
   
  שירו המופשט של הכוח
   
   דברים נתונים ואין פתחי יציאה
  נבדה של מיטל זהר הוא חלל הרוחש תחת חלליו, קופסא שחורה, מרתף אפלולי ואין מפתח אחד. המפתח הוא צרור סיפורים שעליהם מונח הבית כמו ספינת רפאים. זהר הופכת את הקריאה לעונג שהוא לא רק אינטלקטואלי, אלא גם פרוורטי, ולכן גופני כל כך, מפתה כל כך ומצמרר
  איה אליה על נבדה של מיטל זהר
   
  ענת עינהר על ספרו של גונן נשר קונכיות
   
   

  מתאים לך ככה שאת צוחקת
  יונה ט
  פר
  שוב ושוב, כאילו היה הדבר גזירה משמים, אנחנו מזדעזעים לשמוע על נשים שנרצחו על ידי בן זוגן: בעל, חבר, מאהב.
  בבסיס הסיפור מתאים לך ככה שאת צוחקת עומדת התהייה על כוחה הנורא של הקנאה, על סערת הרגשות הבלתי נשלטת שהיא מעוררת, הסוחפת את בן הזוג למעשה המצמרר , והנערה - הקורבן. להמשך>

   
  לשמוע את השומעות
  חדוה הרכבי  מביאה לשירה הישראלית קול נשי טראגי ואחר
  לילך לחמן על
   עד שוב אשמע אותך
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  משפט הישראלי - השנים המעצבות | רון חריס
  המשפט הישראלי - השנים המעצבות  / רון חריס
  השנים שחלפו מאז הקמתה של מדינת ישראל כמדינה עצמאית ובעלת שיטה משפטית ייחודית בשנת 1948, ועד ל'המהפך הפוליטי' - שהתרחש בשנת 1977 - וראשית תקופת כהונתם של השופטים מאיר שמגר ואהרן ברק כנשיאי בית המשפט העליון, הן שנים מרתקות מן ההיבט המשפטי ומעניינות במיוחד מבחינת הקשר ויחסי הגומלין שבין ההיסטוריה המשפטית להיסטוריה הפוליטית, החברתית, הכלכלית והתרבותית בארץ. 
      בלב הספר המשפט הישראלי - השנים המעצבות 1977-1948  ניצבת השאלה כיצד השתלב תחום המשפט במתחי היסוד שהלכו והתגבשו בזירותיה המגוונות של החברה הישראלית. פרקיו השונים מוקדשים לבחינת מתחים אלה ולניתוח ההשפעות החיצוניות והדינמיקות הפנימיות שליוו אותם. כך הוא מבקש לבחון כיצד התייחס המשפט למתח שבין דתיים לחילוניים, ולסוגיית מקומו של המשפט העברי בזמן המודרני; כיצד הגיב למתח שבין יהודים לערבים - למשל בשאלת זכותה של מפלגה ערבית המתנגדת למדינה היהודית להתקיים ולהתמודד בבחירות; כיצד התייחס למתח שבין התרבות המשפטית של יוצאי גרמניה לבין זו של מי שהתחנכו בארץ ישראל או בבריטניה; לשאלה האם יש לאסור 'חייבים' שאינם יכולים לפרוע את חובם, בהקשר לסוגיית המתח הרעיוני שבין תפיסת העולם הסוציאליסטית לזו הקפיטליסטית - שהתמודדו על ההגמוניה בחברה הישראלית. 
       בהתייחסו לקונפליקט העדתי שבין יוצאי ארצות אשכנז לארצות המזרח בוחר המחבר לסקור את סוגיית מינויו של השופט הראשון ממוצא ספרדי לבית המשפט העליון, אליהו מני, ואת יחסם של  עמיתיו השופטים למינוי זה, ובבואו לבחון את המתח האינהרנטי המתקיים בין המשפט לפוליטיקה הוא תוהה האם יתעצם התהליך של מִשפוּט קבלת החלטות, שבא לידי ביטוי בין היתר באמצעות ביקורת שיפוטית נרחבת על הממשלה ושימוש הולך וגובר בוועדות חקירה ממלכתיות. 
      הספר נכתב מתוך תפיסה לפיה המשפט מעוצב במידה רבה על ידי תהליכים ומתחים חוץ-משפטיים, וזאת במקביל להתגבשותו במסגרות של שיח משפטי ודיון במוסדות משפטיים, והוא מהווה חיבור מחקרי מקיף ראשון מסוגו על ההיסטוריה המשפטית הישראלית בתקופה זו.
   
  פרופ' רון חריס הוא דיקאן הפקולטה למשפטים על שם בוכמן באוניברסיטת תל אביב, בעל תארים במשפטים והיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב ודוקטורט בהיסטוריה מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. פרופ' חריס הוא מחשובי החוקרים בעולם של ההיסטוריה המשפטית-כלכלית האנגלית וההשוואתית עם ארצות אחרות, ואחד ממקימי ומפתחי תחום ההיסטוריה המשפטית בישראל. 
   
  שם ספר:  המשפט הישראלי - השנים המעצבות
  כותרת משנה:  1977-1948
  שם הספר בלועזית:  The Israeli Law- The Formative Years
  כותרת משנה בלועזית:  1948-1977
  מחבר/ת:  רון חריס
  שם המחבר/ת בלועזית:  Ron Harris
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  בשיתוף הוצאת:  ספריית הילל בן חיים למדעי היהדות
  מספר עמודים:  251
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5890
  מועד הוצאה לאור:  דצמבר 2014
  סטטוס:  לאחר תקופת ההגנה

  מחיר :  78 
  מחיר באתר:  55 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור