ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

   
   
   
  בדידותה של הגיבורה סינגולרית לחלוטין
  בספרה השני מתארת אורית וולפיילר בחוכמה ובאומץ את התמודדותה של בת יחידה באמצע החיים, ששבה לגור עם הוריה המזדקנים. שפתה של הסופרת יוצרת עולם הרמטי המאפשר להרגיש את המחנק שבשהות המשותפת.
  נטע הלפרין על את המוות אני רוצה לראות בעיניים | אורית וולפיילר
   
   נובלה רגישה ומדוייקת שמצטיינת בשפה ובגיבורים ייחודיים
  חבצלת פרבר, ב"מקור ראשון" , על חלק כמו מים | טלי שמיר ורצברגר
   

  זרם חילופין של חום-קור
  "קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ...הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה

   
  מלהטטת במילים
   
     ספר מבריק על הנאצים שמטשטש את הגבול בין היסטוריה לבדיון
  הברקה ספרותית ובגדר קריאת חובה."
  על הספר 'סדר היום' מאת אריק ויאר
   
  סוד המגילות האבודות
  ראיון עם יורם סבו, שהקדיש את חייו לחקר הפרשה
  עם צאת ספרו
  סוחר המגילות  
   
   
   
   סיפורים קצרים בשלים ומלאים
   
  הזאבה האחרונה שמעל צריחיה מרחף ענן השפות
  "...במבחר הנוכחי.. היא מתגלה מחדש כמשוררת האשה־ילדה־אֵם של דורה"
  לילך לחמן עם צאת 'בלוז לתינוקות נולדים' מבחר משירי נורית זרחי בסדרת מבחר | זוטא 
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
  להמלצות נוספות >>


  לו באתי ציפור  / הדסה טל

  "בדרך מפתיעה ומסתורית, כמו שנוחתת צופית על החלון, הופיע הספר של הדסה טל. לכאורה, הוא עוסק בציפורים, בסוד של הקיום שמעבר לשפה. אבל, הספר מוליך אותנו דרך מעוף הציפורים לעולם שמסתתר מאחורי; מקום שאין לו מפה, איש לא ראה אותו מעולם, והוא הנפש. כמו הרטט שנשאר באוויר אחרי שהציפור עפה לה, כך מוביל אותנו הספר לאותו נתיב בלתי נראה שכולנו עוברים בו, ומעטים מבחינים בו."     נורית זרחי  


  "בְּצָהֹב זְדוֹנִי מַדְלִיקָה / קוּקִיָּה אֶת / כֹּחָהּ / סִתּוּת דַּק מַסְגִּיר / בְּאִישׁוֹנֶיהָ רֵיחַ / זָר // קְרִירָה / הִרְחִיקָה / מֵהַקֵּן / הִשְׁחִירָה / נוֹשֵׂאת צַעַר שֶׁלְּעוֹלָם אֵינֶנָּה מַסְגִּירָה"

  לפתע מתעוררת הנפש מעצמה ומביטה בָּעולם. ציפורים של יומיום מעוררות בה פליאה. כך, לובשת הציפור ופושטת צורות בשעות שונות של היום, של הלילה ושל העונות. במקביל, נעה הציפור עֵרָה בתוך הנפש. איך נכנסה פנימה? מנין היא? מסתורין זה משורטט בעטה הדק של המשוררת הדסה טל, המפליא לצייר שירי ציפורים במכחול שקוף כמעט, כמו נכתב רק מה שאין לוותר עליו. הקורא הולך ומנחש: הציפור היא ציפור לעצמה, עולם שלם ורוחש; אבל היא גם פָּנים, פרצוף המעמקים של הנפש. תהודה דומה מפעימה את האדם ואת שירת הציפורים. האינטימיות העמוקה שאדם חש כשהוא מקשיב לשירת הציפורים רומזת כי כל לשונות העולם הן מוסיקה אחת.

  "צִפּוֹר / שֶׁל קַרְקָעִית / הַמַּיִם / כְּחלָהּ, שְׁטוּפַת יָרֵחַ /  בְּנִבְכֵי יפָיָהּ יָשֵׁן הַיָּם כְּמוֹ בְּתוֹךְ סִבַּת חַיָּיו"

                                                                                        
  הדסה טל, כלת פרס לאה גולדברג לשירה לשנת 2000, משוררת ישראלית וד"ר לספרות השוואתית, נולדה וגדלה בתל אביב. החלה לפרסם משיריה בכתב העת 'חדרים'. שיריה הולחנו ע"י מלחינים שונים, ובהם דורי פרנס, נעה בלאס, ועדי רנרט - עבור השחקנית ליאורה ריבלין. שיריה נכללו במספר כוריאוגרפיות , והועלו ב'פסטיבל אשה', 'מחול אחר' ולהקת המחול רנה שיינפלד . בשנת 2003 הקימה ואצרה את הגלריה לאמנות ע"ש בלה ושמחה נורנברג, באוניברסיטת בר-אילן. בשנים 2007-2009 הייתה חברה בבית מדרש 'כנה' בירושלים, ובמקביל השתלמה בהוראת יוגה .

  ספריה: קולות (ספריית פועלים 1999), שיר ערש לתינוק שכמעט (כרמל 2005, בליווי רישומיו של מנשה קדישמן),  קפה נואר (הקיבוץ המאוחד 2006, בסיוע קרן רבינוביץ), לוּ באתי צפור (הקיבוץ המאוחד 2010), פתקים לפינה באוש(הקיבוץ המאוחד, 2014)

  "...על דפי הספר משובצות מלים, כמו להק ציפורים נודד, שדואות בתוך התבוננות ...  ויוצרות רישומים זעירים, עמוקים ואינטימיים. מלים הן צבעי השמן של יצירת האמנות האימפרסיוניסטית הזאת, המרהיבה ביופייה".
                  עומרי הרצוג, "ספרים מומלצים -שבוע הספר 2011  מוסף הארץ"

   

  שירת הציפורים הזו אינה קובעת קביעות או אומרות אמירות, אלא נושמת ונושפת, רוקדת ומתחפשת ועפה לה חופשית במרחב השמיים והשירה
  ד"ר רות קרא-איוונוב קניאל, מקור ראשון

   
  מעגל תנועה
  ארז שוייצר על הספר

   

  הספר תורגם לצרפתית וראה אור בשם Dans un fracas des plumes   
  2014   Edition Bruno Doucey,   France 
   
  שם ספר:  לו באתי ציפור
  מחבר/ת:  הדסה טל
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  מספר עמודים:  143
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  31-5327
  מועד הוצאה לאור:  תשע"א / 2011

  מחיר :  64 
  מחיר באתר:  45 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור