ספרית פועלים | הקיבוץ המאוחד | הוצאה לאור
  חפש

  משקיף מלמעלה
  עם צאת ספרו עשר אגורות ליאוניד פקרובסקי מסביר מדוע כעת הוא קצת פחות מתנשא על עמוס עוז ולמה הוא לעולם לא ירגיש שייך לכאן
  ראיון עם גילי איזיקוביץ, הארץ 
   
   
  קול חדש - חם ובהיר וחכם  
   
   
  מה שחושבים שירה
   
  יופיו בהחלט ידוע
   
   
  זו לא הדאגה שלי
  שירה שיש בה רגישות עליונה כלפי סבלו של החלש וביקורת נוקבת כלפי החברה המאפשרת אותו; זוהי שירה שמעצבת דיוקנאות של פרטים חסרי-שם, המהווים תמונה מדוייקת של העולן שבו הם חיים ומעל הכל זוהי שירה של אישה בעלת נוכחות, רגישות עצומה וכוח חיים עז
  בכל סרלואי על לילות חשון | קדיה מולודובסקי 
   
   
   מן העיתונות>>>

   המלצות קודמות >>>
   
   
  עשרת הספרים הישראלים שאתם אמורים להכיר
   
  הארץ ב"קריאת חובה" עם קלאסיקות ישראליות שאמורים להכיר.. .

  המשך >>> 

  להמלצות נוספות >>


  צפרירים | זיוה שמיר
  צפרירים  / זיוה שמיר

  ביאליק היה שוחר שלום מטִבעו, אך היה נתון כל ימיו  במאבקים  אין-סופיים נגד יריבים פוליטיים ופואטיים. בתחילה הִשחיז המשורר את קולמוסו נגד הרצל וחסידיו "הצעירים", יריביה של הציוֹנות הרוחנית מבית-מדרשו של אחד-העם,  ובערוב יומו הוא נקלע למאבק עם המשוררים הצעירים ש"מימין" ו"משמאל", שראו ב"משורר הלאומי" משוכה ומכשול בדרך התפתחותה של היצירה המודרניסטית. הצעירים התל-אביביים נראו בעיני ביאליק מין גלגול מחודש של "הצעירים" הניטשיאניים משנות מִפנה המאה, שאף הם נשאו את פניהם אל הנעשה "מאחורי הגדר" ו"מעֵבר לים". הספר צפרירים מתמקד במאבק הפוליטי והפואטי כאחד של ביאליק ב"צעירים" המתמערבים ובמנהיגם מיכה יוסף ברדיצ'בסקי, יריביו של אחד-העם, אביו הרוחני של ביאליק. מעֵבר לעניין האישי, היה זה מאבק על שתי דרכיה של התנועה הציוֹנית, שחִלחל לכל פינה ביצירת ביאליק: לליריקה ולפואמות, לסיפורים ולמסות, לשירי הילדים ולאגדות. את המילה הרב-משמעית "צפרירים" ששולבה בשירתו המציא ביאליק כדי להתמודד עם יריביו בדרך סימבוליסטית עקיפה, שלא תכתים את יצירתו ולא תחתים אותה בחותמת פוליטית חד-צדדית. הספר צפרירים עוקב אחר מאבק זה ביצירות שבּהן הוא גלוי וביצירות שבּהן הוא סמוי מן העין.

   

  פרופ' זיוה שמיר, חוקרת ומורה במכללת סמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי הרצליה, מעורכי המהדורה האקדמית של כל שירי ביאליק, עמדה בראש בית-הספר למדעי היהדות של אוניברסיטת תל-אביב ובראש מכון כץ לחקר הספרות העברית (כיום, מרכז קיפּ); חיברה למעלה מעשרים ספרי מחקר וערכה ספרים רבים. ספריה על ביאליק: שירי ביאליק הראשונים: דיסרטציה (תש"ם); הצרצר משורר הגלוּת: לחקר היסוד העממי ביצירת ביאליק (תשמ"ו); שירים ופזמונות גם לילדים: לחקר שירי ביאליק לילדים ולנוער (תשמ"ז); השירה מאין תימצא: אַרְס פואטיקה ביצירת ביאליק (תשמ"ח); מה זאת אהבה: צוהר לעולם הדעות של ח"נ ביאליק (תש"ן); באין עלילה: סיפורי ביאליק במעגלותיהם (תשנ"ח); לנתיבה הנעלם: עקבות פרשת אירה יאן ביצירת ביאליק (תש"ס); המיַת ים: שירת האהבה האירופית והספרות העברית (תשס"ח);  הניגון שבלבבו: השיר הלירי הקצר של ח"נ ביאליק (תשע"א); מִים ומִקדם: עיון באגדות "ויהי היום" של ח"נ ביאליק ׁ(תשע"ב);  לפי הטף: המעשיות המחורזות לילדים של ח"נ ביאליק (תשע"ב). המשורר, הגבירה והשפחה: ביאליק בין עברית ליידיש (בדפוס).  פרופ' זיוה שמיר ערכה עם פרופ' עוזי שביט ועם פרופ' צבי לוז קובצי מאמרים על יצירת ביאליק, לסוגיהָ ולתקופותיה.

  שם ספר:  צפרירים
  כותרת משנה:  ביאליק נגד הרצל ו"הצעירים"
  שם הספר בלועזית:  Zephyrs
  כותרת משנה בלועזית:  Bialik against Herzl and his Foloowers
  מחבר/ת:  זיוה שמיר
  הוצאה:  הקיבוץ המאוחד
  בשיתוף הוצאת:  ספרא
  עורך/ת:  י' רפפורט
  מספר עמודים:  416
  מקור / תרגום:  מקור
  דאנאקוד:  376-74
  מועד הוצאה לאור:  2013 / תשע"ד

  מחיר :  98.00 
  מחיר באתר:  68.00 

  בניית אתריםבניית אתרים 

  הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים,, הוצאה לאור